Piękna cera

Piękna cera

Każda kobieta marzy o zdrowej i świetlistej skórze. Jednak na naszej skórze od czasu do czasu pojawiają się drobne niedoskonałości. Być może wpływ na to mają błędy jakie w trakcie codziennej pielęgnacji.

Pierwszym, podstawowym błędem jest oczywiście brak starannego demakijażu przed snem. W nocy resztki kosmetyków zostają na naszej pościeli, ale to nie jest największy problem. Drobinki pudry czy podkładu zatykają pory naszej skóry. W konsekwencji pojawią się wypryski i zaskórniki. Jakiego produktu powinnyśmy użyć do demakijażu? Wszystko zależy od tego jakich kosmetyków do makijażu używamy na co dzień. Kolejna istotna kwestia to typ naszej cery. Na sklepowych półkach znajdziemy mnóstwo produktów do wyboru. Mleczka kosmetyczne, płyny micelarne. Każda kobieta bez problemu znajdzie coś dla siebie.

Kolejny błąd to używanie kosmetyków niedopasowanych do typu naszej skóry. Niestety panie bardzo często na zakupach kierują się reklamami czy poleceniami koleżanek. Nie borą pod uwagę, że ich skóra znacznie się różni. Nie warto też bezkrytycznie ufać znanym markom. Wybierając kosmetyki dla siebie zawsze kierujmy się składem, a nie atrakcyjnym opakowaniem.